Zalogowany jako: .   Wyloguj się
  Strona 2 z 2

Dekoracja świątecznego stołu

Biały obrus, pod nim sianko, dwanaście postnych potraw - każdego roku przygotowujemy wigilijny stół kierując się tradycją. A dekoracja? O tym już nie decyduje tradycja, tylko nasz gust, smak i ... fantazja.
  • Styl rustykalny sprawdzi się, gdy mamy drewniany stół i proste meble. Najodważniejsi mogą zrezygnować z obrusa, wierni tradycji pozostaną przy białym nakryciu. Zastawa powinna być prosta w formie, nieco surowa. Potrawy możemy podać w miskach, z drewnianymi łyżkami. Na drewnianej tacce ułóżmy masło, a chleb – w wiklinowym koszyczku. Dekoracja także powinna być naturalna. Przy każdym nakryciu możemy położyć małą wiązkę słomy. Sianko rozrzućmy także na obrusie, między półmiskami. Nad stołem powinna zawisnąć jemioła. Do stylu rustykalnego pasują też drewniane, stylizowane na ludowe figurki aniołów i szopki.

fot. Home&You

  • Styl nowoczesny modny był w ostatnich sezonach. Choć dziś jest już w odwrocie, ma swoich zwolenników. Co ważne, dobrze sprawdza się we współczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Słowo klucz to: prostota. Biała lub przezroczysta zastawa, białe świece, srebrne sztućce. Akcenty dekoracyjne także mogą być szklane, przypominające kawałki lodu. Choć może się to wydawać zbyt chłodne, święta kojarzą się przecież ze śnieżną i mroźną zimą. By ożywić monochromatyczny wystrój wprowadźmy do niego mocny akcent kolorystyczny. Mogą to być świerkowe gałęzie ozdobione lśniącymi kryształkami.

fot. Fotolia

Powodzenia w dekorowaniu świątecznego stołu!


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

3 sposoby składania serwetek - Kasia gotuje z Polki.pl

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 1
dodano: 16:48 2010-11-27 przez: julecja (89.230.*.*)
Bardzo ciekawe pomysły na style dekoracyjne wigilijnego stołu. W tym roku nieco wcześniej zaczęłam interesować strojeniem domu na święta. Dziś natknęłam się na niesamowitą rzecz, która bardzo się mi spodobała - sukienki na krzesła - http://www.dekoria.pl/data_files/wysiwyg/images/swieta/2010/swieta01L.jpg Według mnie pomagają uzyskać elegancką świąteczną aranżację :)
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter